سازمان بهداشت جهانی: همچنان ماسک بزنید

سازمان بهداشت جهانی: همچنان ماسک بزنید
از نظر وزارت بهداشت نگرانی از افزایش موارد کرونا در کشور جدی است به خصوص اینکه مسافرت‌های داخلی و خارجی برقرار است و در فصل تابستان افزایش می‌یابد.

سازمان بهداشت جهانی: همچنان ماسک بزنید

به گفته مسئولان سازمان بهداشت جهانی(WHO) ، استفاده از ماسک برای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا، همچنان بسیار مهم و مکمل سایر اقدامات احتیاطی مانند فاصله‌گذاری اجتماعی، شستن دست‌ها و تهویه مناسب در فضاهای بسته، است. توصیه کلی این است که عموم مردم. باید از ماسک پزشکی استاندارد در فضاهای بسته یا در محیط‌های بیرونی در صورتی که فاصله فیزیکی دست کم یک متری رعایت نشود، استفاده کنند و تا زمانی که میزان انتقال کرونا در یک جامعه به صفر نرسد، استفاده از ماسک در اماکن عمومی و فضاهای بسته باید ادامه داشته باشد.در ایران، وزارت بهداشت به طور رسمی، برداشتن ماسک در اماکن عمومی را اعلام نکرده و مسئولان این وزارتخانه و ستاد ملی کرونا که متولی مدیریت این همه‌گیری در کشور است، همچنان به مردم توصیه می‌کنند، پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و از کاهش میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن عمومی گلایه دارند.

«محسن فرهادی معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» در این باره به پژوهشگر ایرنا می‌گوید: از نظر وزارت بهداشت نگرانی از افزایش موارد کرونا در کشور جدی است به خصوص اینکه مسافرت‌های داخلی و خارجی برقرار است و در فصل تابستان افزایش می‌یابد. در برخی کشورهای اروپایی و خصوص شرق آسیا مثل کره، چین و ژاپن شاهد افزایش جدی موارد ابتلا به کرونا هستیم .وی می‌افزاید: توصیه‌های وزارت بهداشت برای کنترل کرونا تغییر نکرده و همچنان چهار اصل زدن ماسک در اماکن عمومی، رعایت فاصله فیزیکی، رعایت تهویه هوا در اماکن بسته و تزریق دزهای واکسن کرونا برقرار است. نظارت‌های وزارت بهداشت برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن عمومی همچنان ادامه دارد. با واحدهای متخلف برخورد می‌شود و این مراکز به به صورت موقف بین یک هفته تا یکماه تعطیل می‌شوند.لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید